Ботев Пловдив и Ботев Враца играят при резултат 2:0 на Коматево

...

НА ЖИВО: Ботев Пловдив - Ботев Враца 2:0, два отменени гола на канарчетата

Ботев Пловдив и Ботев Враца играят при резултат 2:0 на " Коматево " в мач от 17-ия кръг на efbet Лига.

В 3-та минута пристигна първата по-добра опция в мача. Елвис Ману получи добра опция след доза шанс, само че ударът му мина настрана от лявата греда на вратаря на Ботев Враца. Малко след това Бароан даде положително подаване на Херман в наказателното поле, само че ударът на десния защитник на Ботев Пловдив бе право в ръцете на Костов. В 10-та минута се откри страховит късмет за " канарчетата ", откакто Роеи Херман от аутлинията центрира за Мохамед Брахими, само че неговия мощен изстрел мина около вратата.

Логичното се случи три минути по-късно, когато Роеи Херман още веднъж показва страхотното си центриране, откакто достави съвършено подаване на Виктор Генов, а централният бранител съумя да се разпише с акуратен удар с глава.

В 16-та минута Чавдар Ивайлов се възползва от неточност на домакините в отбрана и напредна с топка в крайници, само че ударът му от границата на наказателното поле не затрудни Ханкич, който умерено избави.

Две минути след този късмет за врачани, Брахими откри великолепно Елвис Ману в наказателното поле на съперника, а нападателят съумя добре да излъже бранителя, с цел да си освободи пространство и да приключи точно в левия ъгъл на Костов, правейки резултата 2:0 за Ботев Пловдив.

В 26-та минута Емануел Току бе открит в наказателното поле на съперника и насочи свръхестествен изстрел с левия си крайник, само че Костов избави блестящо с една ръка. Две минути преди края на първата част Браян Переа замени положително двойно подаване с Чавдар Ивайлов, само че изстрелът на последния бе фантастично избавен от Хидайет Ханкич.

Секунди след началото на втората част Току вкара след страховит пас на Елвис Ману, само че голът бе анулиран заради засада.

Малко след това Емануел Току от Ботев Пловдив опита техничен удар с левия крайник, само че топката мина малко настрана от дясната греда на Красимир Костов. Нов гол на Елвис Ману бе анулиран, откакто получи от Мертенс, само че последният е лишил топката с нарушаване и съдията не се поколеба да го отсъди. В 55-та минута Мохамед Брахими овладя страховит пас в наказателното поле и стреля отблизо разстояние, само че стражът на Ботев Враца избави.

Стартови сформира:

Ботев Пловдив:  13. Хидайет Ханкич, 44. Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, 2. Роеи Херман, 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 6. Дилан Мертенс, 15. Джеймс Етоо, 28. Елвис Ману, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан

Треньор:  Желко Копич

Ботев Враца:  76. Красимир Костов, 4. Луиз Соарес, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 17. Чавдар Ивайлов, 21. Жан Пиер да Силва, 15. Мирослав Маринов, 88. Йохан Валбуена, 19. Браян Переа, 91. Венцислав Христов

Треньор:  Даниел Моралес